Milani refuzon oferten e Tacit

Rezart Taçi është i gatshëm të shpenzojë 700 milionë euro për blerjen e Milanit. Biznesmeni shqiptar në fushën e karburanteve e bëri publike këtë për gazetën italiane “La Gazzetta dello Sport”. Gjithsesi, bosi i “Taçi Oil International”, theksoi se Silvio Berluskoni ende nuk... 

Diego Maradona: Mund te largohem

Diego Armando Maradona ndodhet në mes të “udhëkryqit”. Trajneri i Argjentinës nuk është shfaqur më i sigurt rreth së ardhmes së tij. Në fakt, “Pibe de Oro” deklaroi se mund të largohet nga stoli i përfaqësueses pas ndeshjeve të fundit në eliminatoret e Botërorit 2010. Të shtunën...

Demtimi i genit NRG1 favorizon tumorin

Mungesa ose demtimi i genit NRG1 rrit mundesine e shfaqes se tumorit ne gji tek femrat. Studimi eshte kryer nga disa shkencetare britanike te Universitetit te Kembrixhit. Ata kane vene re se ne 50 % te rasteve te tumorit ne gjoks, qelizat kane pasur mungese te genit NRG1 qe ndodhet ne kromozomin 8. Mesa duket, demtimi...

Sean Penn, ne Akademinë e Arteve

Jeta e tij ndryshoi historinë, kuraja e tij ka ndryshuar shumë jetë. Kështu është cilësuar jeta e Harvey Milk, homoseksualit të parë të deklaruar në Shtetin e Kalifornisë, i cili u pranua të ishte pjesë e politikës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Në sallën Black Box të Akademisë së Arteve...

Revista per femra heq dore nga fotomodelet e dobeta

Revista më e shitur gjermane për femra ka njoftuar se më nuk do të angazhojë fotomodele profesionale por do të bashkëpunojë me femrat të cilat ngjajnë më shumë me lexueset mesatare të kësaj reviste.Redaktori i revistës “Brigitte” Andreas Lebert ka thënë se prej vitit të ardhshëm në fotografi...

Alketa Vejsiu, Ve ne konkurs vallezimi VIP-at per 50 mije euro

Lëvizjet e saj ditët e fundit, kanë pasur një destinacion. Ndalesa tek ‘Vizion +’. Herë vetëm dhe herë në shoqërinë e producentes Holta Dulaku. Në një ditë të tillë e ka kapur edhe fotografi ynë. Fotot na ngacmuan dhe pas kontaktit me show-girl Alketa Vejsiun kemi zbuluar të rejat e këtij sezoni...

Alketa Vejsiu, Ve ne konkurs vallezimi VIP-at per 50 mije euro

Lëvizjet e saj ditët e fundit, kanë pasur një destinacion. Ndalesa tek ‘Vizion +’. Herë vetëm dhe herë në shoqërinë e producentes Holta Dulaku. Në një ditë të tillë e ka kapur edhe fotografi ynë. Fotot na ngacmuan dhe pas kontaktit me show-girl Alketa Vejsiun kemi zbuluar të rejat e këtij sezoni...

Babai perplas ne toke foshnjen 40-diteshe

Një grindje në çift ka çuar në plagosjen rëndë të një foshnje vetëm 40-ditëshe. Ka qenë babai i foshnjës që është bërë shkaktar dhe autor i kësaj ngjarjeje që ka ndodhur në fshatin Libonik të Korçës. Burimet e policisë lokale kanë bërë të ditur se Fredi Sali nga fshati Libonik i Korçës,...

Aktualitet Gerdeci, trashegimtaret e viktimave padisin Mediun

Trashëgimtarët e viktimave të Gërdecit kanë depozituar një kallëzim penal në Prokurorinë e Përgjithshme nën akuzën e vrasjes në kuadër të organizatës kriminale për ish-ministrin e Mbrojtjes, Fatmir Mediu. Zamira Durda, nëna e Edisonit, 10-vjeçari që ndërroi jetë si pasojë e plagëve të marra...